

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 6.5 Ω |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Ripple Current | 83 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Leakage Current | 3.3 µA |
| Dissipation Factor | 30 % |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 5.5 g |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| Features | Fail Safe with Built-in Fuse |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
